-
  ZOEK  
 
home > nieuws > fietsenpakhuis zaandam centrum

nieuws

Fietsenpakhuis Zaandam Centrum

 

informatiebijeenkomst op donderdagmiddag 4 maart

Fietsenpakhuis Zaandam CentrumHet winkelgebied hartje Zaandam krijgt er in een jaar tijd bijna 1400 fietsparkeerplaatsen bij: zo’n 680 in de eerste helft van 2010 en nog eens 700 begin 2011. Deze laatste komen in een gratis, nieuw, overdekt en bewaakt fietspakhuis aan de Vinkenstraat.

De 680 plekken in de eerste helft van dit jaar komen op zes locaties in de binnenstad.

De eerste rekken worden in de tweede week van maart geplaatst op

In mei en juni komen er fietsparkeerplaatsen bij op de

Hiermee is het huidige fietsparkeervraagstuk in het winkelgebied opgelost.

Beste locatie
In de eerste helft van 2011 begint de gemeente met de herinrichting van de Gedempte Gracht. Dan verdwijnt weer een deel van de parkeerplekken. Tegen die tijd is echter het ‘Zaanse fietsenpakhuis’ op de Vinkenstraat gereed. Hierin is ruimte voor 700 fietsen.

Aanvullende diensten
Voor het ontwerp en concept schreef de gemeente in 2009 een prijsvraag uit. Het Zaanse bureau Nunc architecten kwam als winnaar uit de bus. In de tweede helft van 2010 start de bouw, in het eerste kwartaal van 2011 zal het fietspakhuis gereed zijn. Momenteel werkt Nunc architecten het ontwerp verder uit.

 

Het wordt meer dan zomaar een fietsenstalling. De gemeente denkt aan tal van aanvullende diensten, zoals buggyverhuur, reparatie, boodschappenopslag en oplaadplaatsen voor elektrische fietsen en scooters.

 

De stalling is overdekt en bewaakt, maar toch gratis.

Op het plaatje een afbeelding van het schetsontwerp. Dit moet nog naar een definitief ontwerp worden uitgewerkt.











Fietsenpakhuis Zaandam Centrum

 





terug naar nieuws

terug naar inverdan