-
  ZOEK  
 
home > nieuws > fietsenpakhuis zaandam centrum

nieuws

Fietsenpakhuis Zaandam Centrum

 

  Fietsenpakhuis, foto Plekker

Het Fietsenpakhuis, Vinkenstraat 46 te Zaandam is klaar! In deze
overdekte stalling met toezicht is ruimte voor 700 rijwielen.

Bij afgifte van de fiets ontvangt men een genummerd bonnetje, waarop men de fiets weer kan terughalen.


Meer dan een fietsenstalling
Het Fietsenpakhuis biedt nog veel meer dan alleen parkeerplekken
voor fietsen. U kunt er ook uw brommer, scooter of scootmobiel kwijt.
Verder kunt u er:
• buggy’s, rollators en fietsen huren;
• lockers huren om uw boodschappen in te zetten;
• uw elektrische fiets of scooter opladen;
• uw fiets laten repareren;
• gebruikmaken van een openbaar toilet.

Openingstijden
Het Fietsenpakhuis is in de regel open vanaf een half uur vóór
openings tijd van de winkels tot een half uur na sluitingstijd. Stalling tijdens de openingstijden is gratis.
Echter: wie zijn vervoersmiddel daarna laat staan, betaalt € 1,50 per avond/ nacht. Dit geldt uiteraard niet als u uw fiets ter reparatie heeft aangeboden.


De openingstijden zijn:

Maandag 11.00 - 18.30 uur
Dinsdag 08.30 - 18.30 uur
Woensdag 08.30 - 18.30 uur
Donderdag 08.30 - 21.30 uur
Vrijdag 08.30 - 18.30 uur
Zaterdag 08.30 - 17.30 uur
Koopzondagen 11.30 - 18.30 uur

 

* Fietsenpakhuis
Het Fietsenpakhuis aan de Vinkenstraat is in verband met de koopzondagen geopend van 11.30 tot 18.30 uur.

In 2012 bekijkt de gemeente of het pakhuis dan ook op zondag open blijft.

  Fietsenpakhuis, foto Plekker

.

informatiebijeenkomst op donderdagmiddag 4 maart 2010.

Het winkelgebied hartje Zaandam krijgt er in een jaar tijd bijna 1400 fietsparkeerplaatsen bij: zo’n 680 in de eerste helft van 2010 en nog eens 700 begin 2011. Deze laatste komen in een gratis, nieuw, overdekt en bewaakt Fietspakhuis aan de Vinkenstraat.

De 680 plekken in de eerste helft van dit jaar komen op zes locaties in de binnenstad.

De eerste rekken worden in de tweede week van maart geplaatst op

In mei en juni komen er fietsparkeerplaatsen bij op de

Hiermee is het huidige fietsparkeervraagstuk in het winkelgebied opgelost.

Beste locatie
In de eerste helft van 2011 begint de gemeente met de herinrichting van de Gedempte Gracht. Dan verdwijnt weer een deel van de parkeerplekken. Tegen die tijd is echter het ‘Zaanse fietsenpakhuis’ op de Vinkenstraat gereed. Hierin is ruimte voor 700 fietsen.

Aanvullende diensten
Voor het ontwerp en concept schreef de gemeente in 2009 een prijsvraag uit. Het Zaanse bureau Nunc architecten kwam als winnaar uit de bus. In de tweede helft van 2010 start de bouw, in het eerste kwartaal van 2011 zal het fietspakhuis gereed zijn. Momenteel werkt Nunc architecten het ontwerp verder uit.

 

Het wordt meer dan zomaar een fietsenstalling. De gemeente denkt aan tal van aanvullende diensten, zoals buggyverhuur, reparatie, boodschappenopslag en oplaadplaatsen voor elektrische fietsen en scooters.

 

Fietsenpakhuis Zaandam CentrumDe stalling is overdekt en bewaakt, maar toch gratis.

Op het plaatje een afbeelding van het schetsontwerp. Dit moet nog naar een definitief ontwerp worden uitgewerkt.











Fietsenpakhuis Zaandam Centrum

 




t
erug naar inverdan

naar nieuwsarchief


naar fietsenstalling station zaandam